Drupal 5 migration (2.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Multiple
hi: विभिन्न

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Preview comment
hi: कमेन्ट का पूर्व दर्शन

en: Active
hi: सक्रिय

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Location of comment submission form
hi: कमेन्ट प्रस्तुतिकरण के प्रपत्र की अवस्थिति

en: Anonymous commenting
hi: बेनाम कमेन्ट करना

en: Default comment setting
hi: कमेन्ट की डीफ़ॉल्ट स्थापनायें

en: Locked
hi: अवरोधित

en: Default display mode
hi: प्रदर्शन की डीफ़ॉल्ट कार्य-प्रणाली

en: Default comments per page
hi: डीफ़ॉल्ट कमेन्ट प्रति पृष्ठ

en: Comment subject field
hi: कमेन्ट का विषय क्षेत्र
