Drupal 5 migration (2.0.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Multiple
sv: Flerval

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Preview comment
sv: Förhandsgranska kommentar

en: Active
sv: Aktiv

en: Module
sv: Modul

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Location of comment submission form
sv: Placering av kommentarsformuläret

en: Anonymous commenting
sv: Kommentering för gäster

en: Default comment setting
sv: Förvald inställning för kommentarer

en: Locked
sv: Låst

en: Teaser length
sv: Längd på ingress

en: Migration
sv: Migrering

en: Default display mode
sv: Förvalt visningsläge

en: Default comments per page
sv: Förvalt antal kommentarer per sida

en: Comment subject field
sv: Ämnesfält för kommentarer

en: Revision timestamp
sv: Tidsstämpel för versionen

en: Revision Log message
sv: Versionsloggmeddelande

en: The primary identifier for this version.
sv: Den primära identifieraren för den här versionen.

en: The machine name of field.
sv: Fältets maskinläsbara namn.

en: Machine name of the node type.
sv: Maskinläsbart namn för nodtypen.

en: Help text for the node type.
sv: Hjälptext för nodtypen.

en: Title label.
sv: Etikett för titel.
