Migrate File Entities to Media Entities (2.0.10) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Article
ja: 記事

en: Tags
ja: タグ

en: Image
ja: 画像

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Examples
ja: 例

en: Migration
ja: マイグレーション

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ja: 記事をトピックなどに合わせてグループ化するにはタグを使用してください

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ja: ニュースやプレスリリース、ブログのような時系列が重要なコンテンツには<em>記事</em>を使ってください。

en: Medium (220×220)
ja: 中 (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ja: サムネイル (100x100)

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
ja: コンマ区切りのリストを入力してください。例: アムステルダム, メキシコシティ, "クリーブランド, オハイオ"
