Migrate File Entities to Media Entities (2.0.10) - en to sv translation catalogue (12 entries)

en: Body
sv: Brödtext

en: Article
sv: Artikel

en: Tags
sv: Etiketter

en: Image
sv: Bild

en: Teaser
sv: Ingress

en: Examples
sv: Exempel

en: Migration
sv: Migrering

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Medium (220×220)
sv: Mellan (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
sv: Miniatyr (100×100)

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
sv: Ange en kommaseparerad lista. Till exempel: Stockholm, Lilla Edet, "Linköping, Östergötland"
