Migrate File Entities to Media Entities (2.0.11) - en to es translation catalogue (12 entries)

en: Body
es: Cuerpo

en: Article
es: Artículo

en: Tags
es: Etiquetas

en: Image
es: Imagen

en: Teaser
es: Resumen

en: Examples
es: Ejemplos

en: Migration
es: Migración

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
es: Utilice etiquetas para agrupar artículos sobre temas similares en categorías.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
es: Use los <em>artículos</em> para contenido que tenga relevancia temporal como las noticias o las publicaciones en blogs.

en: Medium (220×220)
es: Medio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
es: Miniatura (100×100)

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
es: Especifique una lista separada por comas. Por ejemplo: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
