Migrate File Entities to Media Entities (2.0.12) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Body
id: Isi

en: Article
id: Artikel

en: Tags
id: Tag

en: Image
id: Gambar

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Examples
id: Contoh

en: Migration
id: Migrasi

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
id: Gunakanlah tag untuk mengelompokan artikel yang memiliki topik mirip kedalam kategori.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
id: Gunakan <em>artikel</em> untuk konten yang cepat berubah seperti berita, press rilis atau posting blog.

en: Medium (220×220)
id: Sedang (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
id: Mini (100x100)

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
id: Masukkan daftar -dipisahkan- dengan koma. Sebagai contoh: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
