Migrate File Entities to Media Entities (2.0.13) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Article
ar: مقال

en: Tags
ar: وسوم

en: Teaser
ar: موجز

en: RSS
ar: آر.إس.إس

en: Examples
ar: أمثلة

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.
