Migrate File Entities to Media Entities (2.0.13) - en to da translation catalogue (7 entries)

en: Article
da: Artikel

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Examples
da: Eksempler

en: Migration
da: Migrering

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Medium (220×220)
da: Mellem (220×220)
