Migrate File Entities to Media Entities (2.0.7) - en to gl translation catalogue (9 entries)

en: Body
gl: Corpo

en: Article
gl: Artigo

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Image
gl: Imaxe

en: Teaser
gl: Resumo

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
gl: Use etiquetas para agrupar artigos sobre temas semellantes en categorías.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
gl: Empregue <em>artigos</em> para tipos de contidos que dependan da data e hora coma novas, artigos de prensa ou entradas de blogs.

en: Medium (220×220)
gl: Medio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
gl: Miniatura (100x100)
