Migrate File Entities to Media Entities (2.0.8) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Article
uk: Стаття

en: Tags
uk: Теґи

en: Image
uk: Зображення

en: Teaser
uk: Анонс

en: example
uk: приклад

en: Migration
uk: Перенесення...

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
uk: <em>Статті</em> використовуються для чутливих до дати публікації матеріалів на зразок новин, пресрелізів чи дописів до блоґу.

en: Medium (220×220)
uk: Середній (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
uk: Мініатюра (100×100)

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
uk: Введіть відокремлений комами перелік. Приклад: Амстердам, Київ, "Клівленд, Огайо".
