Migrate File Entities to Media Entities (2.0.9) - en to hr translation catalogue (5 entries)

en: Article
hr: Članak

en: Tags
hr: Oznake

en: Teaser
hr: Mamac

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hr: Koristite oznake kako bi grupirali unose o strodnim temema u kategorije.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hr: Koristite <em>Članak</em> za sadržaje koji su vremenski određeni, poput vijesti, blog unosa ili priopćenja.
