Migrate File Entities to Media Entities (2.0.14) - en to ht translation catalogue (8 entries)

en: Body
ht: Kò

en: Article
ht: Atik

en: Tags
ht: Tag

en: Image
ht: Imaj

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ht: Itileze tag yo pou groupe atik ki sanble pou mete yo nan menm kategori.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ht: Itileze <em>atik yo</em> pou kontni ki depann de tan an tankou nouvèl, kontni laprès oubyen pòs blog.

en: Medium (220×220)
ht: Mwayèn

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
ht: Mete yon lis bagy ki separe ak vigil, Pa egzanp: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
