Migrate File Entities to Media Entities (8.x-1.0-beta6) - en to cs translation catalogue (9 entries)

en: Body
cs: Text

en: Article
cs: Článek

en: Tags
cs: Štítky

en: Image
cs: Obrázek

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
cs: Použijte tagy pro seskupení článků podle podobných témat v katergoriích

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
cs: <em>Články</em> lze použít pro stárnoucí obsah, jako jsou novinky, tiskové zprávy nebo blogy.

en: Medium (220×220)
cs: Střední (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
cs: Náhled (100x100)
