Migrate GatherContent (8.x-1.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (20 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Operations
bg: Действия

en: Group
bg: Група

en: Enabled
bg: Активиран

en: Reset
bg: Рестартирай

en: Weight
bg: Тегло

en: Name
bg: Име

en: Import
bg: Импортирай

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: Default
bg: По подразбиране

en: Updated
bg: Обновено

en: Email
bg: Е-поща

en: Options
bg: Параметри

en: Items
bg: Новини

en: Template
bg: Шаблон

en: Operation
bg: Действие

en: Source
bg: Източник

en: (disabled)
bg: (dдеактивиран)

en: Execute
bg: Изпълни
