Migrate GatherContent (8.x-1.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (19 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Group
eu: Taldea

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Project
eu: Proiektua

en: Reset
eu: Garbitu

en: Weight
eu: Pisua

en: Name
eu: Izena

en: Import
eu: Inportatu

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: ID
eu: IDa

en: Email
eu: Eposta

en: Options
eu: Aukerak

en: Items
eu: Elementuak

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Source
eu: Iturburua
