Migrate GatherContent (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Group
it: Gruppo

en: Enabled
it: Attivato

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Updated
it: Aggiornato

en: Email
it: E-mail

en: Options
it: Opzioni

en: Items
it: Elementi

en: Operation
it: Operazione

en: Source
it: Sorgente

en: (disabled)
it: (disabilitato)

en: Execute
it: Esegui

en: Migration
it: Migrazione

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno
