Migrate GatherContent (8.x-1.0-alpha2) - en to br translation catalogue (6 entries)

en: Status
br: Statud

en: Delete
br: Dilemel

en: Edit
br: Kemmañ

en: Text
br: Testenn

en: Email
br: Chomlec'h postel

en: String
br: Chadenn arouezennoù
