Migrate GatherContent (8.x-1.0-alpha2) - en to hr translation catalogue (20 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Group
hr: Grupa

en: List
hr: Popis

en: Project
hr: Projekt

en: File
hr: Datoteka

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Weight
hr: Težina

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Text
hr: Tekst

en: Email
hr: E-pošta

en: Fields
hr: Polja

en: String
hr: Struna

en: Template
hr: Predložak

en: Source
hr: Izvor
