Migrate GatherContent (8.x-1.0-alpha2) - en to ht translation catalogue (5 entries)

en: Status
ht: Eta

en: Date
ht: Dat

en: Image
ht: Imaj

en: Name
ht: Non

en: Updated
ht: A jou
