Migrate GatherContent (8.x-1.0-alpha2) - en to is translation catalogue (21 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Group
is: Hópur

en: List
is: Listi

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Updated
is: Uppfært

en: Text
is: Texti

en: ID
is: Kenni

en: Email
is: Netfang

en: Fields
is: Svæði

en: API Key
is: API Lykill

en: String
is: Strengur

en: Template
is: Sniðmát
