Migrate GatherContent (8.x-1.0-alpha2) - en to ast translation catalogue (17 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Group
ast: Grupu

en: List
ast: Llista

en: File
ast: Ficheru

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Image
ast: Imaxe

en: Name
ast: Nome

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Updated
ast: Anováu

en: Text
ast: Testu

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: String
ast: Cadena
