Migrate GatherContent (8.x-1.0-alpha2) - en to fil translation catalogue (9 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Group
fil: Grupo

en: List
fil: Listahan

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Date
fil: Petsa

en: Weight
fil: Timbang

en: Name
fil: Pangalan

en: Updated
fil: Nabago
