Migrate GatherContent (8.x-1.0-alpha2) - en to si translation catalogue (12 entries)

en: Status
si: තත්වය

en: Delete
si: මකාදමන්න

en: Group
si: සමූහය

en: List
si: ලැයිස්තුව

en: File
si: ගොනුව

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Date
si: දිනය

en: Link
si: සම්බන්ධය

en: Image
si: රූපය

en: Name
si: නම

en: Label
si: ලේබලය

en: Text
si: වගන්ති
