Migrate GatherContent (8.x-1.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (18 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Group
ur: گروپ

en: List
ur: فہرست

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Name
ur: نام

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: String
ur: سطر

en: Bundle
ur: بنڈل
