Migrate generator (8.x-1.1-alpha3) - en to hy translation catalogue (9 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Name
hy: Անուն

en: Export
hy: Արտահանել

en: Update
hy: Թարմացնել

en: Create
hy: Ստեղծել

en: Date format
hy: Ամսաթվի ձևաչափը

en: Fields
hy: Դաշտեր
