Migrate generator (8.x-1.1-alpha3) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Update
id: Perbarui

en: Create
id: Buat

en: Date format
id: Format tanggal

en: Fields
id: Bidang isian

en: here
id: di sini

en: Delimiter
id: Pembatas

en: File format
id: Format berkas

en: Migration
id: Migrasi

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
id: Menemukan kesalahan ketika memproses @operation dengan argumen : @args

en: Absolute URL
id: URL absolut

en: Date/time format
id: Format tanggal/waktu
