Migrate generator (8.x-1.1-alpha3) - en to th translation catalogue (8 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Export
th: ส่งออก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: ID
th: ไอดี

en: Create
th: สร้าง

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Migration
th: การโยกย้าย
