Migrate generator (8.x-1.1-alpha3) - en to vi translation catalogue (15 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Name
vi: Tên

en: Export
vi: Xuất

en: Update
vi: Cập nhật

en: ID
vi: Mã

en: Create
vi: Tạo

en: Date format
vi: Định dạng ngày

en: Fields
vi: Các trường

en: here
vi: ở đây

en: Delimiter
vi: Dấu tách

en: Migration
vi: Nâng cấp

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
vi: Gặp lỗi khi xử lý @operation với tham số: @args

en: Absolute URL
vi: Địa chỉ URL tuyệt đối
