Migrate generator (8.x-1.1-beta1) - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Name
hu: Név

en: Update
hu: Frissítés

en: ID
hu: Azonosító

en: Create
hu: Létrehozás

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Fields
hu: Mezők

en: here
hu: ide

en: Delimiter
hu: Elválasztó

en: File format
hu: Fájlformátum

en: Migration
hu: Költöztetés

en: this
hu: itt

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hu: @operation feldolgozása közben hiba történt az argumentumokkal: @args

en: Absolute URL
hu: Abszolút webcím

en: Date/time format
hu: Dátum/idő formátuma

en: Absolute file path
hu: Abszolút fájl útvonal

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
hu: További tudnivaló <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">a PHP dátumformátum dokumentációban</a> található (angol nyelven).
