Migrate generator (8.x-1.1-beta1) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Name
ro: Nume

en: Update
ro: Actualizare

en: Create
ro: Crează

en: Date format
ro: Format dată

en: Fields
ro: Câmpuri

en: here
ro: aici

en: Delimiter
ro: Delimitator

en: File format
ro: Formatul fişierului

en: Migration
ro: Migrare

en: Absolute URL
ro: URL absolut

en: Date/time format
ro: Format dată/timp
