Migrate generator (8.x-1.1-beta1) - en to sr translation catalogue (8 entries)

en: Status
sr: Статус

en: Delete
sr: Избриши

en: Operations
sr: Операције

en: Name
sr: Име

en: Export
sr: Извоз

en: Update
sr: Ажурирање

en: ID
sr: ИД

en: Date format
sr: Формат датума
