Migrate generator (8.x-1.2) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Name
da: Navn

en: Export
da: Eksportér

en: Update
da: Opdatér

en: Create
da: Opret

en: Date format
da: Datoformat

en: Fields
da: Felter

en: here
da: her

en: Delimiter
da: Afgrænser

en: File format
da: Filformat

en: Migration
da: Migrering

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
da: Der opstod en fejl under behandlingen af @operation med argumenterne: @args

en: Absolute URL
da: Absolut URL

en: Date/time format
da: Dato-/tidsformat

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
da: Se <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">dokumentationen af PHP datoformater</a>.
