Migrate generator (8.x-1.2) - en to es translation catalogue (18 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Name
es: Nombre

en: Export
es: Exportar

en: Update
es: Actualizar

en: Create
es: Crear

en: Date format
es: Formato de fecha

en: Fields
es: Campos

en: here
es: aquí

en: Delimiter
es: Delimitador

en: File format
es: Formato de documento

en: Migration
es: Migración

en: this
es: este

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
es: Se ha producido un error al procesar @operation con los argumentos : @args

en: Absolute URL
es: URL absoluta

en: Date/time format
es: Formato de fecha/hora.

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
es: Compruebe <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">la documentación para formatos de fecha de PHP</a>.
