Migrate generator (8.x-1.2) - en to pl translation catalogue (17 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Name
pl: Nazwa

en: Export
pl: Eksportuj

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Create
pl: Utwórz

en: Date format
pl: Format daty

en: Fields
pl: Pola

en: here
pl: tutaj

en: Delimiter
pl: Separator

en: File format
pl: Format pliku

en: Migration
pl: Migracja

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pl: Wystąpił błąd w trakcie wykonywania @operation z argumentami : @args

en: Absolute URL
pl: Bezwzględny URL

en: Date/time format
pl: Format daty i godziny

en: Export CSV
pl: Eksportuj CSV

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
pl: Zobacz <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">dokumentację PHP dla formatów daty</a>.
