Migrate generator (8.x-1.3) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: ID
fa: شناسه

en: Create
fa: ایجاد

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Fields
fa: فیلدها

en: here
fa: اینجا

en: Absolute URL
fa: URL  مطلق
