Migrate generator (8.x-1.3) - en to te translation catalogue (9 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Name
te: పేరు

en: Export
te: ఎగుమతించు

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Create
te: సృష్టించు

en: Date format
te: తేదీ ఆకృతి

en: here
te: ఇక్కడ
