Migrate generator (8.x-1.4) - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Name
hr: Naziv

en: Export
hr: Izvezi

en: Update
hr: Osvježi

en: Create
hr: Stvori

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Fields
hr: Polja

en: here
hr: ovdje

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hr: Došlo je do greške tijekom @operation s argumentima: @args
