Migrate generator (8.x-1.4) - en to si translation catalogue (5 entries)

en: Status
si: තත්වය

en: Delete
si: මකාදමන්න

en: Operations
si: මෙහෙයුම්

en: Name
si: නම

en: Export
si: අපනයනය කරන්න
