Migrate generator (8.x-1.5) - en to gl translation catalogue (13 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Name
gl: Nome

en: Export
gl: Exportar

en: Update
gl: Actualizar

en: Create
gl: Crear

en: Date format
gl: Formato de data

en: Fields
gl: Campos

en: here
gl: aquí

en: Delimiter
gl: Delimitador

en: File format
gl: Formato de ficheiro

en: this
gl: este
