Migrate generator (8.x-1.5) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Name
ja: 名前

en: Export
ja: エクスポート

en: Update
ja: 更新

en: Create
ja: 作成

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Fields
ja: フィールド

en: here
ja: こちら

en: Delimiter
ja: 分割文字

en: File format
ja: ファイルフォーマット

en: Migration
ja: マイグレーション

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ja: 引数の @operation を処理中にエラーが発生しました: @args

en: Absolute URL
ja: 絶対URL

en: Date/time format
ja: 日時フォーマット

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
ja: <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">PHPの日付フォーマットに関するドキュメント</a>を確認してください。
