Migrate generator (8.x-1.5) - en to jv translation catalogue (9 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Name
jv: Jeneng

en: Export
jv: Ngékspor

en: Update
jv: Dianyari

en: Create
jv: Gawé

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Fields
jv: Field

en: here
jv: nag kéné
