Migrate generator (8.x-1.5) - en to sl translation catalogue (7 entries)

en: Status
sl: Stanje

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Name
sl: Ime

en: Export
sl: Izvoz

en: Update
sl: Posodobitev

en: Date format
sl: Oblika datuma
