Migrate generator (8.x-1.6) - en to cs translation catalogue (16 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Name
cs: Jméno

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Add
cs: Přidat

en: Create
cs: Vytvořit

en: Date format
cs: Formát data

en: Fields
cs: Pole

en: here
cs: zde

en: File format
cs: Formát souboru

en: Migration
cs: Migrace

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
cs: Došlo k chybě během zpracování operace @operation s argumenty: @args

en: Absolute URL
cs: Absolutní URL

en: Date/time format
cs: Formát data/času

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
cs: Viz <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">dokumentace formátů data v PHP</a>.
