Migrate generator (8.x-1.6) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: Create
uk: Створити

en: Date format
uk: Формат дати

en: Fields
uk: Поля

en: here
uk: тут

en: Delimiter
uk: Роздільник

en: File format
uk: Формат файлу

en: Migration
uk: Перенесення...

en: this
uk: цей

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
uk: Помилка під час обробки @operation з аргументами: @args

en: Absolute URL
uk: Абсолютний URL

en: Date/time format
uk: Формати дати/часу

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
uk: Див. <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">документацію з форматів дати PHP</a>.
