Migrate generator (8.x-1.4) - en to ur translation catalogue (8 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Name
ur: نام

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Update
ur: تجدید

en: ID
ur: شناخت

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ
