Migrate generator (8.x-2.0) - en to fil translation catalogue (7 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Name
fil: Pangalan

en: Export
fil: Luwasin

en: Update
fil: Gawing bago

en: Add
fil: Idagdag
