Migrate generator (8.x-2.0) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Create
it: Crea

en: Date format
it: Formato data

en: Fields
it: Campi

en: here
it: qui

en: Delimiter
it: Delimitatore

en: File format
it: Formato del file

en: Migration
it: Migrazione

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args

en: Absolute URL
it: URL assoluto

en: Date/time format
it: Formato data/ora
