Migrate generator (8.x-2.0) - en to ku translation catalogue (9 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Name
ku: ناو

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: Create
ku: درووستکردن

en: Date format
ku: فۆرماتی بەروار
