Migrate generator (8.x-2.0) - en to ug translation catalogue (10 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Name
ug: ئىسىم

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Add
ug: قوشۇش

en: Create
ug: قۇرۇش

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: here
ug: بۇ يەر
