Migrate generator (8.x-2.1) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Name
bn: নাম

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Fields
bn: ফিল্ড
